Language:
Polskipl
USA
myGeobrugg

Rejestracja

Nie posiadasz jeszcze konta?

Zarejestruj się teraz
część Grupy Firm BRUGG
USA
Research and development

Research and development

Jakie systemy ochronne mogą zatrzymać ile energii?

Od czasu pierwszego testu bariery przeciwodłamkowej w 1962 roku nasi inżynierowie przeprowadzali wielokrotnie testy terenowe, aby wciąż przesuwać dalej granice energochłonności.

Udoskonalamy standardy i zapewniamy jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Od 2001 roku inżynierowie z WSL i Geobrugg bezustannie testują siatki przeciwodłamkowe na polu testowym WSL w Lochezen niedaleko Walenstadt w Szwajcarii. Po szczegółowej analizie wyników testów nasze nowe systemy barier przeciwodłamkowych niezmiennie uzyskują oficjalną aprobatę szwajcarskiego Federalnego Urzędu ds. Środowiska (FOEN) i/lub Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA). Myśląc o naszych Klientach i bezpieczeństwie, uznajemy, że tylko to, co najlepsze, jest wystarczająco dobre: Dlatego właśnie testujemy nasze systemy w warunkach upadku pionowego, według najbardziej rygorystycznych procedur testowych.

Obecnie jakość naszych siatek jest tak wysoka, że mogą one zatrzymać bloki betonowe o ciężarze do 20 ton metrycznych spadające z prędkością ponad 100km/h.

Podczas instalacji barier przeciwodłamkowych w Japonii i Ameryce Północnej nasi inżynierowie opracowali koncepcję wykorzystania barier elastycznych do ochrony przed spływami gruzowymi. Nasze bariery przeciwodłamkowe z siatki pierścieniowej mogą zatrzymać spływy gruzowe dzięki swoim elementom hamującym oraz elastycznemu wzorcowi funkcjonowania.


Przeprowadzaliśmy testy systemu w Illgraben, jednym z regionów, gdzie najczęściej dochodzi do spływów gruzowych, nawet do ośmiu razy w roku. Przy współpracy z WSL i szwajcarskim Federalnym Instytutem Badań Lasu, Śniegu i Krajobrazu, zamontowaliśmy przyrządy pomiarowe oraz kamery wideo, aby móc analizować przebieg spływów gruzowych. Wykorzystujemy te dane do wymiarowania, projektowania i udoskonalania naszych barier z siatki pierścieniowej.

Research and development: Geobrugg Showtest debris flow in Veltheim