A company of the BRUGG Group
Deutsch
Français
Italiano
English
Español
Português
Polski
Türkçe
Română
Bulgarian
Russian
Languages DEFRITENESPTPLTRROBGRU


Search
 

Protecţia împotriva alunecărilor superficiale de teren cu bariere flexibile

 

Protectia împotriva alunecarilor superficiale de teren cu bariere flexibile

Barierele noastre flexibile împotriva alunecărilor superficiale de teren realizate din oţel de înaltă rezistenţă protejează drumuri, zone rezidenţiale şi linii de cale ferată. Teste comprehensive la scara de 1:1 realizate împreună cu Institutul Federal Elveţian de Cercetare a Pădurilor, Zăpezii şi Peisajului (WSL) au confirmat funcţia de protecţie a acestor bariere împotriva alunecărilor superficiale de teren.

Alunecările de teren au fost simulate prin eliberarea unor mari cantităţi de material. Barierele testate sunt poziţionate la capătul zonei de accelerare pentru a studia nu doar impactul şi încărcările ce acţionează asupra acestora ci şi interacţiunea dintre material şi barierele flexibile şi pentru a investiga modul de declanşare a încărcărilor statice şi dinamice.

În contrast cu barierele flexibile pentru torenţi, barierele pentru alunecările superficiale de teren se poziţionează oriunde pe versanţi.

Aflaţi mai multe despre alunecările superficiale de teren accesând pagina de internet a Institutului de Cercetare a Zăpezii şi al Avalanşelor SLF.

 





 



Vizionează film Minimize
 


Geobrugg AG
Geohazard Solutions
Aachstrasse 11
CH-8590 Romanshorn / Switzerland
Phone +41 71 466 81 55
Fax +41 71 466 81 50
e-mail: info@geobrugg.com


Site plan

Acasă  Contact  Harta Site  Disclaimer  Newsletter   


Română » Acasă » Bariere pentru alunecări superficiale de teren